Гал Гадот ќе глуми и продуцира научно-фантастична романса

Гал Гадот повторно ќе се здружи со продуцентите на Wonder Woman, Чарлс Ровен и Ричард Сакл, на новата адаптација под наслов Meet Me In Another Life.

35-годишната актерка, која обично глуми суперхероина во холивудските блокбастери, ќе биде дел од актерскиот тим, а исто така и продуцент на филмската адаптација на дебитантскиот роман на Катриона Силви, кој во вторникот го објави издавачката куќа „Вилијам Мороу“.

Нема детали за тоа кој ќе биде сценарист или режисер, пишува „Холивуд репортер“.

Related posts

Кајли Џенер горда на својата тригодишна ќерка Сторми

CityLife

„Нетфликс“ најави над 40 аниме серии и филмови

CityLife

Спајдермен конечно се враќа дома во „Дизни плус“ во нов договор со „Сони“

CityLife